Jak dobrać idealny biustonosz? To bardzo ważne pytanie, na które warto znać odpowiedź już na samym początku. Po krótce opiszemy na co warto zwrócić uwagę, by przygotować Cię do zakupu odpowiedniego modelu.

Obwód

Obwód biustonosza jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowego dobrania rozmiaru biustonosza. Prawidłowy leży poziomo, równolegle do podłogi, możemy głęboko oddychać i biust nam nie ucieka; ani górą miseczek, ani dołem. Jeśli wbija nam się w ciało i nie możemy wziąć głębokiego oddechu – jest za ciasny i należy go zwiększyć. Jeśli biust wypada dołem, a ramiączka ciągną biustonosz do góry lub tył biustonosza podjeżdża w kierunku karku – jest za luźny.

Wielkość miseczek

Miseczki muszą pomieścić całe piersi zarówno na wysokości dekoltu, ale również  pod pachami. Miseczki nie mogą się wrzynać, ale również nie mogą być za duże- nie mogą się marszczyć, ani wchodzić wysoko pod pachę.

Fiszbiny

Muszą okalać całą pierś, czyli od mostka łukiem do wysokości połowy pachy. Powinny leżeć płasko na klatce piersiowej, nie wbijać się i nie wrzynać. Właściwie nie powinno się ich czuć. Fiszbiny w biustonoszu zaczynają się na środku klatki piersiowej czyli na mostku. Kształty fiszbin są różne u różnych producentów bielizny. Wybieramy takie biustonosze w których fiszbiny nas nie uwierają i dobrze podtrzymują biust.

Ramiączka

Czy wiesz, że to nie ramiączka dźwigają biust? Powinny one leżeć płasko na ramionach. Nie mogą się wrzynać, ani mocno się wgniatać w ciało. To nie one dźwigają ciężar biustu. Twierdzi się, że tylko 10-20% (w zależności od ciężaru biustu) odciążają biust. Jeśli ramiączka się wrzynają; to mogą być za mocno podciągnięte albo jest za luźny obwód biustonosza. Jeśli ramiączka spadają, zsuwają się; to może być kilka przyczyn. Albo są za luźno wyregulowane, albo jest za luźny obwód biustonosza, albo po prostu fason biustonosza jest nieprawidłowy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *